Jak dodać kod Google Analytics do Bloggera

Zastanawiałem się jak dodać kod Google Analytics do Bloga Google (blogspot.com) i okazuje się to całkiem proste.

Pobierz kod z konta Google Analytics
1. Zaloguj się do Google Analytics http://google.com/analytics/. Otworzy się okno z głównymi ustawieniami.
2. Kliknij na Dodaj nowe konto
3. Wpisz adres URL witryny, który chcesz monitorować.
4. Wybierz Państwo w strefie czasowej (Polska).
5. Kliknij Kontynuuj
6. Wyświetli się okno z kodem Google Analytics.
7. Skopiuj go (np. komenda CTRL+C) i przejdź do bloga

Wstawianie kodu Google Analytics w Twoim Bloggerze
1. Zaloguj się na Bloggera http://www.blogger.com/.
2. U góry strony wejdź na zakładkę Układ
3. Wybierz Edytuj kod HTML
4. Znajdź koniec szablonu. Wygląda tak:
</div></div>
<!-- end outer-wrapper -->
(Tutaj wklej kod Google Analytics!!!)
</body>
</html>

5 . Ustaw kursor myszki przed zamykającym tagiem /body
6. Wklej kod Google Analytics (CTRL+V)
7. Zapisz ustawienia

Dodałeś kod Google Analytics do Twojego Bloga na Bloggerze.

Sprawdzenie czy wszystko poszło dobrze
1. Aby sprawdzić poprawność dodanego kodu Google Analytics do Twojego bloga na Bloggerze wróć do konta Google Analytics http://google.com/analytics/.
2. Jeśli w profilu witryny jako Stan jest Odbieranie Danych (zielony haczyk) wszystko jest ok. Jeśli widzimy Nie Zainstalowane (coś poszło źle)
3. Jeśli jest Nie Zainstalowane kliknij edytuj a potem Sprawdź Status i poczekaj na raport.
4. Jeśli się nie udało, spróbuj jeszcze raz go wkleić.

Wyniki wyszukiwania a marka - Prezentacja Mariusza Gąsiewskiego

Właścicielom firm i marketerom złudnie wydaje się, że wyniki wyszukiwania nie mają nic wspólnego z budową marki w sieci. Mariusz Gąsiewski na ostatnim SEMcampie pokazał związek i argumenty za budową marki poprzez wyszukiwarki...

Marketing w wyszukiwarkach może być skutecznym narzędziem w promowaniu marki. Badania pokazują, że obecność witryny w ogranicznych i sponsorowanych wynikach wyszukiwania może zwiększyć świadomość marki w określonym temacie.

Najważniejsze informacje:
1. Obecność na wysokich pozycjach w sponsorowanych wynikach wyszukiwania powoduje niższą rozpoznawalność marki konkurentów.
2. Promując markę w wynikach wyszukiwania można zdefiniować jej otoczenie, czyli te słowa kluczowe, które chcielibyśmy, aby kojarzyły się naszym użytkownikom z marką.
3. Wyszukiwania użytkowników odzwierciedlają zainteresowania użytkowników.
4. W celach związanych z promocja marki możemy wykorzystać reklamę AdWords

Komendy Google - Poruszanie się po Google

Google udostępnia na ogromne narzędzie do sprawdzania naszej strony. Za pomocą komend sprawdzimy jakie strony do nas linkują, czy i ile stron/podstron zaindeksowało Google.

- site: ogranicza wyszukiwanie do stron www, które zawierają się w określonej domenie internetowej
np. site:twoja-strona.pl

- intitle: ogranicza wyszukiwanie do stron www, które zawierają w tytule choć jedno z podanych słów
np. intitle:"skuteczne pozycjonowanie stron"

- allintitle: ogranicza wyszukiwanie do stron www, które zawierają w tytule wszystkie wskazane słowa
np. allintitle:"skuteczne pozycjonowanie stron"

- inurl: ogranicza wyszukiwanie do stron www, które zawierają w URL choć jedno z podanych słów, pozostałe słowa powinny znaleźć się w tekście strony
np. inurl:pozycjonowanie

- allinurl: ogranicza wyszukiwanie do stron www, które zawierają w URL wszystkie wskazane słowa
np. allinurl:katalog stron

- intext: ogranicza wyszukiwanie do stron www, które zawierają w treści wskazane słowa
np. intext:"seo-sem-serp.blogspot.com"

- inanchor: ogranicza wyszukiwanie do stron www, które zawierają w treści linki zawierające wskazane słowa
np. inanchor:"seo-sem-serp.blogspot.com"

- link: zwraca listę stron które posiadają odnośniki do wskazanego URL
np. link:seo-sem-serp.blogspot.com

- cache: zwraca kopię strony, która aktualnie nie jest dostępna, użyteczne dla stron zmieniających swoją zawartość dość często
np. cache:seo-sem-serp.blogspot.com

- related: zwraca listę stron powiązanych tematycznie ze wskazanym URL
np. related:seo-sem-serp.blogspot.com

- filetype: zwraca listę plików w określonym formacie (zawierających określone rozszerzenie pliku, np. MS Excel-XLS, WORD-DOC, Acrobat Reader-PDF) zawierających wskazane słowa
np. oferta filetype:pdf

- info: zwraca zbior informacji o określonym URL, zwykle dane uzyskane metodami opisanymi wyżej
np. info:seo-sem-serp.blogspot.com

Oczywiście Google.com obsługuje wszelkie kombinacje wyżej opisanych modyfikatorów zapytań. Przykład: szukamy poradnika o pozycjonowaniu, może być w plikach pdf,doc:
-inurl:(htm|html|php) intitle:"index of" +description +size +(.doc|.pdf) "pozycjonowanie stron"

6 rzeczy które musisz wiedzieć o pozycjonowaniu

Zanim zaczniemy pozycjonowanie musimy wiedzieć o tym, że jest wiele czynników które wpływają na to jak wysoko będziemy w wynikach wyszukiwarki. Często nie zdajemy sobie sprawy jak one są ważne dla widoczności strony w sieci.

Title tags - Od dawna uznawany za jeden z najważniejszych elementów SEO na stronie. Dobry Title tag jest niezbędny na każdej stronie. Nie można się obejść bez niego. Zawsze pojawia się na przy wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach. Odpowiednie umieszczenie fraz kluczowych poprawi widoczność strony.

Anchor Text - Anchor text jest widoczną częścią każdego linka. Każdy link do Twojej strony zawiera teskt np: Tutaj znajdziesz dużo informacji o SEO. Ale jeśli jako Anchor text użyjemy: Optymalizacja SEO, to fraza ta będzie dużo bardziej skuteczna niż poprzednia. Jest to bardzo ważne. Należy unkikać bardzo ogólnych powiązań np: strona główna, tutaj. Do umieszczania dużej ilości słów kluczowych wykorzystaj także katalog stron.

Jakość linkujących domen - Bardzo interesujący temat. Jeśli masz 10000 linków zewnętrznych do swojej witryny a twoja konkurencja 7000 i wciąż wydaje ci się, że jest wyżej w wynikach wyszukiwania, może to oznaczać, że duża część twoich linków wychodzi z tych samych witryn. Dla przykładu: Jeśli masz 5000 unikatowych linków zewnętrznych, a twoja konkurencja 6000, to mimo mniejszej liczby ma ona bardziej wartościowe linki.

Nagłówek H1 - Każdy pozycjoner wie, że roboty przeszukujące strony, inaczej interpretują tagi H1, H2 itd. H1 jest największy i daje sygnał, że ta informacja jest bardzo ważna. Możesz użyć go dowolną liczbę razy, a przy użyciu CSS nie musisz się martwić jego rozmiarem.

Natomiast ciągle sporną kwestią jest, czy używając więcej niż jeden raz tego nagłówka pomagamy stronie? Często firmy przy projektowaniu stron używają go kilka razy. Wiem jedno, nie ważne jakie będą opinie na ten temat, próbować warto, bo jak kolwiek go nie użyć to na obecną chwilę nie szkodzi to naszej stronie!

Gęstość słów kluczowych - Zabrzmi to jak żart, ale nie można użyć wszystkich 100 słów kluczowych w tekscie na stronie. Użycie jednej frazy w znaczniku title, użycie jednej pozycjonowanej frazy w linku w Anchor Text jest bardzo dobre. Często ludzie wypisują bełkot słów na stronie, który nie jest zrozumiały ani dla czytelnika ani dla robota przeszukującego stronę. Dlaczego nie zrobić podobnie w tekście na stronie? Inną, bardzo popularną praktyką jest nie umieszczanie w ogóle słów kluczowych w tekscie. Jeśli robicie stronę tylko dla siebie, to możecie robić z nią co chcecie. Ale jeśli nie, to musicie pamiętać, że trzeba umiejętnie i bez przesady umieszczać frazy kluczowe na stronie.

Walidacja W3C - Stary poczciwy W3C. Sprawdza czy twoja strona spełnia standardy strony internetowej. Podpowie ci gdzie są błędy i jak je usunąć. Podpowie czemu strona wolno się ładuje. Ma to praktyczne zastosowanie.

Musisz też wiedzieć, że wszystkie duże portale: allegro, amazon, google nie przejdą pozytywnie sprawdzenia kodu. Więc po co to jest? Muszą być utrzymane jakieś standardy. Sprawdzenie zgodności z W3C nie pomoże ci bezpośrednio przy pozycjonowaniu.